Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Kroczewa i Okolic

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
Start

Festiwal Truskawki 2012

Email Drukuj PDF

{jcomments on}

Prezentujemy Państwu fotorelację z udziału w Festiwalu Truskawki 2012, na którym promowaliśmy wyroby artysty ludowego, Pana Sławomira Ibka ze Strubin.

To fantastyczna osobowośc i człowiek wielkiego serca. Pomimo natłoku prac, zgodził się na udział i udostepnienie swoich rzeźb oraz artykułów codziennego użytku, w które z artystycznym zacięciem wplata elementy ludowe, klasyczne i fantazyjne. To również dzięki Panu Sławomirowi, nasza odrestaurowana figurka kroczewska, zyskała nowe obramowanie z rzeźbieniami i przepięknymi Aniołami. Bardzo dziękujemy za wszystko i życzymy sukcesów!

Przepiękne eksponaty Pana Ibka, oraz efekty wielu naszych starań, zostały docenione i zdobyliśmy 3 miejsce w konkursie na najładniejsze stoisko. Konkurencja była duża, bo 17 instytucji, organizacji i różnych placówek zgłosiło swój udział w konkursie. W przyszłym roku zawalczymy o laur pierwszeństwa:) A dziś dziękujemy Organizatorom za to wyróżnienie i prezent.

Zapraszamy do fotogalerii i zapoznania się z historią truskawki, jaką opowiada Pani Ilona Szulborska na stronie naszego Urzędu Gminy http://www.zaluski.pl/pl/4336/88183/FESTIWAL_TRUSKAWKI.html i do obejrzenia filmu udostepnionego na stronie UG Załuski http://www.zaluski.iap.pl/pl/28342/0/Festiwal_Truskawki-Zaluski_2012.html?vid=2721 oraz https://www.youtube.com/watch?v=8aXgoE3nDeE

tekst i zdjęcia Małgorzata Oszczyk