Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Kroczewa i Okolic

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
Start

Boże Narodzenie 2011

Email Drukuj PDF

{jcomments on}


Drodzy Przyjaciele!

Z okazji Świąt Bożego Narodzenia wielu głębokich i radosnych przeżyć, wewnętrznego spokoju, wytrwałości i radości oraz błogosławieństwa Bożego. Gdy nadejdą święta niech nadzieja i radość zastukają do Waszych drzwi a Wigilia przyniesie pomyślność, szczęście i piękny uśmiech każdego dnia.

W imieniu Zarządu i własnym

Małgorzata Oszczyk


Pozdrawiamy wszystkich z Naszej Okolicy rozsianych po świecie. Niech Święta Bożego Narodzenia będą tym pięknym czasem wspomnień i dobrych planów na Nowy Rok. Zapraszamy na wirtualny spacer i dziękujemy za liczne pochwały i bardzo wzruszające opowiadania o spotkaniach dawnych znajomych, na naszych stronach. To wspaniale usłyszeć, że ktoś tęskni za Nami i czeka na kolejne repotraże i wiadomości z Naszej Okolicy. Dziękujemy i ... do zobaczenia w naszej małej Ojczyźnie.

Boże Narodzenie jest najważniejszym świętem w polskim roku obrzędowym. W porównaniu z innymi krajami europejskimi było i jest obchodzone niezwykle uroczyście, gdyż wiąże się z niespotykanymi gdzie indziej emocjami. Boże Narodzenie jest świętem rodzinnym, utrwalającym więzi z bliskimi, rodakami rozsianymi po świecie oraz ojczyzną. Na patos tego święta niewątpliwie miały wpływ wypadki historyczne. Zrodził się więc on z rozdzielenia dziesiątków, a w pewnych okresach setek tysięcy Polaków z krajem i rodziną, co szczególnie boleśnie było odczuwane w tym dniu - dniu radości i przymierza, przebaczenia i zgody, ciepła i bezpieczeństwa.

I pamiętajmy co Adam Mickiewicz powiedział o Bożym Narodzeniu:

"Wierzysz, że się Bóg zrodził w betlejemskim żłobie, lecz biada ci, jeżeli nie zrodził się w tobie."