Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Kroczewa i Okolic

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
Start Aktualności

Festiwal Truskawki 2016

Email Drukuj PDF

Zmieniony: wtorek, 28 czerwca 2016 00:49
 

Zapraszamy na Majówkę z okazji Dnia Matki czyli kabaretowe spotkanie z Małgorzatą Duda-Kozera

Email Drukuj PDF

Premiera tego fantastycznego spektaklu odbyła się 12 maja w Teatrze Rampa a zakończyła owacjami warszawskiej publiczności. Na kabaretowy koncert składają się skecze i piosenki o intrygujących tytułach:) Duda Ruda, Boska Tina z Wołomina, O Kitusiu mężu Osobistym. Przedstawi je Artystka dysponująca niezwykle mocnym głosem, posiadająca absolutny talent aktorski i umiejętność zawładnięcia publicznością. Wystarczy chwila... i zapomną Państwo, o całym świecie! Będzie tylko Ona i to, co Ona zechce pokazać... Jednym słowem zjawisko które pamięta się długo.

Małgorzata Duda-Kozera to aktorka trzech uznanych teatrów – Rampa, Studio Buffo oraz Capitol. W Teatrze RAMPA aktorka o wielu twarzach w spektaklach Perły kabaretu Mariana Hemara, Awantura o Basię, Monsters. W Studio BUFFO znana z musicali Polita, Romeo i Julia, a Teatrze CAPITOL bawiąca publiczność w komediach Klimakterium... i już oraz Klimakterium 2 czyli menopauzy szał.

Tym razem, w Dniu Matki - wszystkie role i postacie aktorka połączy w jednym czasie i na jednej scenie w Domu Gościnnym Piekarczyk… Opowie jak było "U cioci na imieninach" i o czym marzy kobieta w wieku balzakowskim, kiedy jak "Panna Andzia" ... już od rana sie pudruje, już się krząta, już nie sprząta dziś... tylko wychodzi na scenę uwolniona od garów, pralki i zmywarki w znakomitym humorze i makijażu, odnosi w życiu "Sukces"... O tym wszystkim i o tym jak "Duda czyni Cuda" będzie u nas, w czwartkowy wieczór w Sali Kryształowej.

Zapraszamy do rezerwacji biletów

Po premierowym koncercie, Goście Teatru Rampa zostali zaproszeni na lamkę szampana ... bowiem w żadnym razie nie chcieli opuścić sali teatralnej :) Zaś w foyer czekały obrazy męża Pani Małgorzaty - Krzysztofa Kozery, przydając wydarzeniu dodatkowej atrakcyjności a oglądającym przyjemności.

zdjęcia i tekst Małgorzata Oszczyk

Więcej…
 

"Życie jest miłością"- koncert Krystyny Sulżyckiej i... tulipany z okazji Dnia Kobiet

Email Drukuj PDF

„Życie jest miłością” to tytuł koncertu Krystyny Sulżyckiej, która opowiedziała nam swym perlistym, cudownym głosem, kilka miłosnych historii… Były piosenki znane z list przebojów i absolutnie niepowtarzalne ludowe arcydzieła. Akompaniował Pan Marcin Mazurek, pianista prowadzący także ożywioną muzyczną działalność.

Przepiękny koncert nagrodzony został owacjami na stojąco i obietnicą kolejnych muzycznych spotkań. Miły nastrój przypieczętowały tulipany dla wszystkich kobiet z okazji zbliżającego się święta oraz miłe upominki od dzieci z kroczewskiej szkoły,  które przekazały własnoręcznie wykonane zakładki do książek, z życzeniami i zachętą do czytania i wzięcia udziału w Narodowym Czytaniu jesienią br.

Jednym słowem, uczta nie tylko muzyczna w kolejnej edycji „Kroczewskich Spotkań”.

 

Kilka słów o Artystach:

Krystyna Sulżycka jest absolwentką Akademii Muzycznej w Wilnie. W Polsce mieszka i pracuje od przeszło 20 lat. Koncertuje również za granicą. Występowala przed Polonią wiedeńską i londyńską śpiewając piesni Bułata Okudżawy, Anny German, rosyjskie romanse i poezję Mariny Cwietajewej. Bierze udział w licznych festiwalach i konkursach zdobywając nagrody i wyróżnienia. Aż w ośmiu Ogólnopolskich Festiwalach Pieśni w Białymstoku zdobywała pierwsze miejsca lub Grand Prix z nagrodą Marszałka RP.

Jako ciekawostkę, opowiedziała podczas pierwszej wizyty w Kroczewie, historię swoich rodziców, którzy przed wojną zdawali maturę w Nowym Dworze Mazowieckim a w czasie zawieruchy wojennej znaleźli sie po drugiej stronie granicy...

Marcin Mazurek studiował na Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie. Jest pianistą Polskiego Baletu Narodowego. Prowadzi ożywiona działalnośc koncertową w kraju i za granicą zarówno jako solista jak i kameralista. Jest twórcą i wykonawcą oprawy muzycznej do niemych filmów, wykonuje także recitale muzyki filmowej.

opracowanie Małgorzata Oszczyk

Więcej…
 

Premier RP Beata Szydło w Kroczewie...

Email Drukuj PDF

Do rodzinnej Firmy Państwa Piekarczyk przybyli z wizytą wyjątkowi goście... To wielkie wyróżnienie zarówno dla Gospodarzy jak i po prostu dla Kroczewa i całej Gminy Załuski. Zapraszamy do obejrzenia naszych zdjęć, które mają swoją historię sentymentalną... Autorką fotorelacji jest Pani Danuta Kowalik, która po otrzymaniu telefonicznej informacji z drugiego końca Polski, że Premier Szydło jest w Kroczewie i właśnie w telewizji jest relacja na żywo... po prostu ubrała się, zabrała aparat fotograficzny i pojechała sprawdzić... 7 rano to godzina raczej niezwykła, jak na wizytę szefa rząduJ Dość na tym, że zdążyła zrobić dla naszego Stowarzyszenia ładne zdjęcia, za co dziękujemy.

zdjęcia Danuta Kowalik, opracowanie M.O.

Więcej…
 

Zmartwychwstał Pan, Alleluja !

Email Drukuj PDF

„Weselcie się już,

Zastępy Aniołów, w niebie:

Weselcie się, słudzy Boga.

Niechaj zabrzmią dzwony

głoszące zbawienie,

gdy Król tak wielki

odnosi zwycięstwo!”

 

Radości ze zmartwychwstania Chrystusa Pana!!!

Niech wnosi w Wasze życie miłość

i szczęście, nadzieję i zawierzenie,

przebaczenie oraz życzliwość od innych.


Niechaj obdarza umiejętnością odkrywania

sensu wszystkiego co Was spotyka

 

- życzą, Zarząd i Członkowie

Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Kroczewa i Okolic

 

 

 

 

 

 

 


JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL