Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Kroczewa i Okolic

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
Start Aktualności
 

Ostatnie Pożegnanie Nieznanego Żołnierza, który poległ w 1939r.

Email Drukuj PDF

Otrzymaliśmy z Urzędu Miasta i Gminy w Zakroczymiu Zaproszenie do wzięcia udziału w uroczystosciach pogrzebowych Nieznanego Żołnierza, poległego w 1939r. a którego szczątki zostały znalezione w ubiegłe lato na zakroczymskim  polu...

.To tak, jakby czas się wrócił...  jakby dał nam szansę złożyć osobiście hołd Obrońcy Naszej Ziemi, który tu zginął i przez nas zostanie pochowany.

 

Więcej…
 

Smoszewski Festiwal Kultury

Email Drukuj PDF

Tuż obok nas, wyrasta prawdziwa perła... nie tylko w naszej Okolicy!

Smoszewski Festiwal Kultury - to fantastyczne wydarzenia organizowane w kompleksie Hostelu Smoszewskiego.

Od października 2015r. w każdy drugi weekend miesiąca Organizatorzy zapraszają na spotkania z artystami z różnych dziedzin: fotografii, malarstwa, rzeźby, teatru, muzyki i wielu innych.

W najbliższą sobotę 13 lutego o godz.18:00 można będzie podziwiać zdjęcia Andrzeja Łady ze spektaklu "Makbet" w reżyserii Leszka Mądzika. Wernisaż ten będzie uzupełnieniem muzycznego wieczoru, którego gwiazdą - Anna Ozner. Na wszystkie wydarzenia wstęp wolny. https://www.facebook.com/SmoszewskiFestiwalKultury/?fref=nf

Jeśli Goście zechcą zabawić dłużej po koncercie... posiedzieć do późna przy palącym się ognisku... Hostel Smoszewski oferuje Państwu swe usługi polecając komfortowe pokoje w bardzo dobrych cenach. https://www.facebook.com/Hostel-Smoszewski-658450167554651/?fref=nf

Zapraszamy:)

PS.

Organizatorzy zapraszają na kolejną edycję Smoszewskiego Festiwalu Kultury,

która odbędzie się w dniu 12 marca 2016 roku, o godz. 18-tej, w kompleksie Hostelu Smoszewskiego, w Smoszewie 1 A. Tym razem będziecie Państwo mogli obejrzeć wystawę rysunków satyrycznych Grzegorza Religi oraz wysłuchać koncertu Evgienija Malinovskiego, który zaprezentuje pieśni Włodzimierza Wysockiego. Jednocześnie swoje prace rękodzieła ludowego przedstawi Sławomir Ibek - lokalny twórca z gminy Zakroczym.

https://www.facebook.com/rupigpr/videos/1730259350519105/

 

Boże Narodzenie 2015r.

Email Drukuj PDF

 

Lotto Lorenzo „Holy Family With Angels”

W ten odświętny czas Bożego Narodzenia składamy Państwu życzenia pokoju, miłości i wszelkich łask od Bożej Dzieciny. Niech radość trwa i czyni w nas prawdziwy cud...

Ze świątecznymi pozdrowieniami

Zarząd i Członkowie Stowarzyszenia

 

 

 

Z cyklu "Kroczewskie spotkania- spektakl "Noce i dnie polskości"-relacja

Email Drukuj PDF

 

Sala Kryształowa gotowa na przyjęcie Gości...

W ramach cyklu "Kroczewskie spotkania" zaprosiliśmy artystów z Płońska - Panią Liliannę Lewandowską i pianistę Pana Wojciecha Świętońskiego. Niestety, plan spektaklu uległ w ostatniej chwili zmianom z powodu choroby artystki i jej kłopotów z gardłem – cóż powiedzieć… siła wyższa.  Przepraszamy za zmiany.

Pani Lilianna jest aktorką, scenarzystką, autorką słów do piosenek i dziennikarką. W swej pracy aktorskiej wzoruje się na stylu Jadwigi Barańskiej, na jej śpiewie i grze aktorskiej. Jest zafascynowana książką Marii Dąbrowskiej pt."Noce i dnie" i postacią Barbary. Można powiedzieć, że poświęciła ostatnie lata temu właśnie tematowi. W wywiadzie radiowym, powiedziała kiedyś, że: w pewnym sensie, pewnie jest Barbarą Niechcicową:) Ta pasja i niestrudzone działania, doprowadziły do realizacji pomysłu-marzenia, jakim było zorganizowanie ogólnopolskich obchodów jubileuszu 40 lecia powstania filmu "Noce i dnie". Takie wydarzenie miało miejsce we wrześniu br. w Siedlcach a była to Wielka Gala Koncertowa zatytułowana "Polskie noce i dnie". Koncert poprowadziła właśnie Pani Lilianna Lewandowska wraz z filmowym Józefem Toliboskim, czyli Karolem Strasburgerem.

Do Kroczewa, na spotkanie z publicznością w Domu Gościnnym Piekarczyk, Pani Lilianna przyjechała mimo poważnych kłopotów z gardłem. Nie odwołała występu a wprowadziła zmiany w programie. Dla artysty śpiewającego, każdy stan zapalny gardła może oznaczać czarną rozpacz. Dla nas, okazało się okazją do wysłuchania obszernych fragmentów powieści Marii Dąbrowskiej. A w zamyśle artystki, miało przybliżyć urocze, bogato ilustrowane opisy polskiego krajobrazu, opisy tradycji, obyczajów i codziennego życia na wsi.

Pani Lilianna pragnęła przybliżyć nam także kulisy powstania arcydzieła kina polskiego i postać Jerzego Antczaka. Usłyszeliśmy wybrane fragmenty jego książki pt. "Noce i dnie mojego zycia", w której  spisane wspomnienia m.in. nominowanych do Oscara "Nocy i dni" są historią polskiego filmu i Teatru TV. Mieliśmy także okazję wysłuchać kilka historii z planu filmowego i kilka anegdot ze świata filmu. Ponadto były polskie pieśni patriotyczne, powstańcza kolęda, "Pieśń wieczorna" St. Moniuszki, walc z muzyką Waldemara Kazaneckiego i wiele innych... pomimo takich kłopotów zdrowotnych! Dziękujemy.

Podziękowania kieruję także do Uczniów kroczewskiej Szkoły im.Jana Pawła II, którzy przekazali dla Stowarzyszenia świąteczne ozdoby z przeznaczeniem do rozdania naszym Gościom po dzisiejszym spektaklu. Bardzo miła niespodzianka. A były to starannie wykonane na pracach ręcznych, przepiękne choinki, gwiazdeczki i tzw. ekologiczne wazony. Baardzo był to miły, serdeczny i swiąteczny akcent, po którym życzyliśmy wszystkim... "Wesołych Świąt" . Darczyńcom życzymy również wesołych Świat i baaardzo długich ferii świątecznych:)

Na zakończenie relacji z naszych nocy i dni... przypomnę słowa Marii Dąbrowskiej: "Żyjemy, umieramy, a życia wciąż wystarcza. z nami czy bez nas noce i dnie jednakowo się toczą, jakby nas wcale nie było na świecie".

zdjęcia Zbigniew Kaniak i Małgorzata Oszczyk,  opracowanie M.O.

Więcej…
 


JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL