Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Kroczewa i Okolic

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
Start Aktualności

"Przeżyjmy to jeszcze raz... "Noc Świętojańska" - ZAPROSZENIE

Email Drukuj PDF

Szanowni Państwo, zapraszamy na ognisko i ... niespodzianki:)

Umówione kolejne atrakcje znikają, pojawiaja się nowe a kalejdoskop wciąż się kręci...


 

 

Więcej…
 

Noc Lodożerców i Wielkie Otwarcie Grilla

Email Drukuj PDF

Zmieniony: wtorek, 05 lipca 2016 08:03
 

Festiwal Truskawki 2016

Email Drukuj PDF

Zmieniony: wtorek, 28 czerwca 2016 00:49
 

Zapraszamy na Majówkę z okazji Dnia Matki czyli kabaretowe spotkanie z Małgorzatą Duda-Kozera

Email Drukuj PDF

Premiera tego fantastycznego spektaklu odbyła się 12 maja w Teatrze Rampa a zakończyła owacjami warszawskiej publiczności. Na kabaretowy koncert składają się skecze i piosenki o intrygujących tytułach:) Duda Ruda, Boska Tina z Wołomina, O Kitusiu mężu Osobistym. Przedstawi je Artystka dysponująca niezwykle mocnym głosem, posiadająca absolutny talent aktorski i umiejętność zawładnięcia publicznością. Wystarczy chwila... i zapomną Państwo, o całym świecie! Będzie tylko Ona i to, co Ona zechce pokazać... Jednym słowem zjawisko które pamięta się długo.

Małgorzata Duda-Kozera to aktorka trzech uznanych teatrów – Rampa, Studio Buffo oraz Capitol. W Teatrze RAMPA aktorka o wielu twarzach w spektaklach Perły kabaretu Mariana Hemara, Awantura o Basię, Monsters. W Studio BUFFO znana z musicali Polita, Romeo i Julia, a Teatrze CAPITOL bawiąca publiczność w komediach Klimakterium... i już oraz Klimakterium 2 czyli menopauzy szał.

Tym razem, w Dniu Matki - wszystkie role i postacie aktorka połączy w jednym czasie i na jednej scenie w Domu Gościnnym Piekarczyk… Opowie jak było "U cioci na imieninach" i o czym marzy kobieta w wieku balzakowskim, kiedy jak "Panna Andzia" ... już od rana sie pudruje, już się krząta, już nie sprząta dziś... tylko wychodzi na scenę uwolniona od garów, pralki i zmywarki w znakomitym humorze i makijażu, odnosi w życiu "Sukces"... O tym wszystkim i o tym jak "Duda czyni Cuda" będzie u nas, w czwartkowy wieczór w Sali Kryształowej.

Zapraszamy do rezerwacji biletów

Po premierowym koncercie, Goście Teatru Rampa zostali zaproszeni na lamkę szampana ... bowiem w żadnym razie nie chcieli opuścić sali teatralnej :) Zaś w foyer czekały obrazy męża Pani Małgorzaty - Krzysztofa Kozery, przydając wydarzeniu dodatkowej atrakcyjności a oglądającym przyjemności.

zdjęcia i tekst Małgorzata Oszczyk

Więcej…
 

"Życie jest miłością"- koncert Krystyny Sulżyckiej i... tulipany z okazji Dnia Kobiet

Email Drukuj PDF

„Życie jest miłością” to tytuł koncertu Krystyny Sulżyckiej, która opowiedziała nam swym perlistym, cudownym głosem, kilka miłosnych historii… Były piosenki znane z list przebojów i absolutnie niepowtarzalne ludowe arcydzieła. Akompaniował Pan Marcin Mazurek, pianista prowadzący także ożywioną muzyczną działalność.

Przepiękny koncert nagrodzony został owacjami na stojąco i obietnicą kolejnych muzycznych spotkań. Miły nastrój przypieczętowały tulipany dla wszystkich kobiet z okazji zbliżającego się święta oraz miłe upominki od dzieci z kroczewskiej szkoły,  które przekazały własnoręcznie wykonane zakładki do książek, z życzeniami i zachętą do czytania i wzięcia udziału w Narodowym Czytaniu jesienią br.

Jednym słowem, uczta nie tylko muzyczna w kolejnej edycji „Kroczewskich Spotkań”.

 

Kilka słów o Artystach:

Krystyna Sulżycka jest absolwentką Akademii Muzycznej w Wilnie. W Polsce mieszka i pracuje od przeszło 20 lat. Koncertuje również za granicą. Występowala przed Polonią wiedeńską i londyńską śpiewając piesni Bułata Okudżawy, Anny German, rosyjskie romanse i poezję Mariny Cwietajewej. Bierze udział w licznych festiwalach i konkursach zdobywając nagrody i wyróżnienia. Aż w ośmiu Ogólnopolskich Festiwalach Pieśni w Białymstoku zdobywała pierwsze miejsca lub Grand Prix z nagrodą Marszałka RP.

Jako ciekawostkę, opowiedziała podczas pierwszej wizyty w Kroczewie, historię swoich rodziców, którzy przed wojną zdawali maturę w Nowym Dworze Mazowieckim a w czasie zawieruchy wojennej znaleźli sie po drugiej stronie granicy...

Marcin Mazurek studiował na Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie. Jest pianistą Polskiego Baletu Narodowego. Prowadzi ożywiona działalnośc koncertową w kraju i za granicą zarówno jako solista jak i kameralista. Jest twórcą i wykonawcą oprawy muzycznej do niemych filmów, wykonuje także recitale muzyki filmowej.

opracowanie Małgorzata Oszczyk

Więcej…
 


JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL