Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Kroczewa i Okolic

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
Start Aktualności

Pożar zniszczył wielorodzinny dom w Kroczewie

Email Drukuj PDF

 

WAŻNE OGŁOSZENIE dot. pomocy poszkodowanym Mieszkańcom

Informacja robocza - po rozmowie z Panem Cezarym Kwiatkowskim - inspektorem ds.zarządzania kryzysowego w Gminie Załuski:

Na spotkaniu w  UG Wójta z przedstawicielami Policji, Straży i Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego podjęto decyzję, iż budynek wielorodzinny w Kroczewie, który uległ zniszczeniu podczas sobotniego pożaru, zostanie odbudowany! Najpóźniej 8 października ruszają prace budowlane - będzie nowy strop i potem więźba dachowa. Przewidywany czas realizacji - do półtora miesiąca.

Prace porządkowe i pomoc ze strony druhów OSP koordynuje Prezes ZOSP Jan Kazimierczak.

Wszyscy chętni do pomocy w pracach przy spalonym budynku, proszeni są o zgłaszanie bezpośrednio do mieszkańców i umawianie na miejscu.

Jest apel i gorąca prośba do firm i osób prywatnych o pomoc przy odbudowie i remoncie. Potrzebne są materiały budowlane i pomoc finansowa.

 

Jest uruchomione specjalne subkonto w Banku Spółdzielczym w Załuskach:

Urząd Gminy Załuski , Załuski 67, 09-142 Załuski

Nr konta bankowego: PL 16 8241 0009 2001 0000 0390 0039

Więcej informacji o zbiórce i pomocy dla 15. poszkodowanych Mieszkańców tego domu - pan Cezary Kwatkowski - tel. 795 456 123

 

 

M.O.

 


 


foto Kamil Oszczyk

 

List gratulacyjny z okazji Jubileuszu 950- lecia Zakroczymia

Email Drukuj PDF

Tuż obok nas, leży jedno z najstarszych grodzisk na Mazowszu...to, Zakroczym. W tym roku miasto obchodzi symboliczną 950. rocznicę istnienia. Z okazji pięknego Jubileuszu Zarząd Stowarzyszenia we współpracy z Towarzystwem Przyjaciół Załusk, wystosował list gratulacyjny, który został odczytany i złożony na ręce Burmistrza Artura Ciecierskiego, podczas uroczystej Sesji na dziedzińcu Klasztoru oo. Kapucynów.

 

 

Poniżej najładniejsze zdjęcie "przewodnie" trzydniowych uroczystości (znalezione w sieci) - autorką jest Katarzyna Leszczyńska

 

Więcej…
 

Kongres Kobiet - "Być Kobietą"- relacja z wizyty w Zakroczymiu

Email Drukuj PDF

W gościnnych progach u braci Kapucynów, w auli Centrum Duchowości "Honoratianum" miało miejsce bardzo miłe i ciekawe wydarzenie - "Kongres Kobiet". Z wielką przyjemnością przyjęliśmy zaproszenie do udziału i składamy relację, co następuje...

W przeddzień 8 marca, na rozmowy w temacie kobiet stawili się dość licznie przedstawiciele obojga płci:) Obecni byli miedzy innymi burmistrz Zakroczymia Artur Ciecierski, wicestarosta Paweł Calak, kilku z braci Kapucynów,  poseł Jadwiga Zakrzewska, siostry zakroczymskiego (bezhabitowego)Zgromadzenia Sióstr Wspomożycielek Dusz Czyśćcowych oraz zaproszeni goście i mieszkańcy.  Wśród prelegentek wielka różnorodność tematów i form prezentacji. Nie sposób opowiedzieć jak było... można tylko powiedzieć brawo! Brawo dla organizatorów za pomysły i dla prelegentów za profesjonalizm i serce.

Uczta duchowa przeplatana była smakołykami własnego wyrobu od ciasteczek i szarlotek po sałatki z pieczonym kurczakiem i jakieś nieznane mi oryginalne smakowo, a pyszniutkie potrawy. A wszystko przyprawione serdecznymi rozmowami, uśmiechem i zaproszeniem na kolejne wydarzenia organizowane pod nazwą "Spotkania Kobiet" w Honoratianum. Wśród organizatorów miedzy innymi Pani Małgorzata Bodzak, Monika Kazimierczak, siostra Ula ze Zgromadzenia Sióstr Wspomożycielek Dusz Czyśćcowych  i Kapucyn brat Łukasz.

Tematy bardzo interesujące i przedstawione z wielkim sercem, zaangażowaniem i fachowością. Były pytania publiczności, dyskusje i wzruszenia. Po przerwie, wśród atrakcji drugiej Sesji - zajęcia warsztatowe w przepięknej sali "Portretowej". Żeby tu dotrzeć ... dodatkowa atrakcja poza programem - szliśmy niezwykle interesującym holem... na którym galeria obrazów, zdjęć i informacji o zgromadzeniach i zakonach (olbrzymia ilość!) założonych przez błogosławionego Honorata Koźmińskiego, który tu w Zakroczymiu żył i pracował... To także, była rzadka okazja obejrzenia wnętrz tajemniczego Centrum Duchowości, obejrzenia Kaplicy, z której witraż podziwiać możemy na co dzień z ulicy... Ach, te wnętrza... te historyczne postaci patrzące z portretów... to niewątpliwie zwiększyło i tak, baaardzo atrakcyjne wydarzenie:)

opracowanie M.O.

 

Więcej…
 

Zebranie mieszkańców Kroczewa - realizacja funduszu sołeckiego

Email Drukuj PDF

O G Ł O S Z E N I E

Na podstawie Statutu Sołectwa KROCZEWO

z w o ł u j ę Z E B R A N I E   W I E J S K I E w strażnicy OSP w Kroczewie

 

NA DZIEŃ 5 września 2015 roku

ZEBRANIE ODBĘDZIE SIĘ O GODZ. 17:00

 

Przedmiotem Zebrania Wiejskiego będzie uchwalenie wniosku zawierającego wskazanie przedsięwzięć przewidzianych do realizacji w ramach funduszu sołeckiego w 2016 roku.

Wysokość środków dla sołectwa wynosi 26 987,63 zł.

 

SOŁTYS

Halina Choła                                                                                                                                                                                      Kroczewo, dn. 30.08.2015

 

 

 

FUNDUSZ SOŁECKI DLA WSI KROCZEWO

Propozycje zgłoszone na pierwszym zebraniu w dn. 25.07.2015

 

1. Zakup ławek ogólnodostępnych do ustawienia w miejscach publicznych np. nad stawem.

2. Zakup pawilonu ogrodowego dla sołectwa na cele rekreacyjne i integracyjne.

3. Zakup i montaż wyposażenia placu zabaw dla dzieci.

4. Zakup i montaż wyposażenia siłowni zewnętrznej dla młodzieży starszej i dorosłych.

5. Wykonanie placu zabaw i rekreacji w otoczeniu szkoły jako uzupełnienia kompleksu sportowego.

6. Zorganizowanie i wyposażenie miejsca na ognisko i  grill przy Remizie OSP.

7. Remont boiska przyszkolnego.

 

Na zebraniu było obecnych 14 osób.

 

Spośród powyższych propozycji, w najbliższą sobotę (5 września), dokonamy wyboru projektu do realizacji.

O tym powinniśmy zadecydować wszyscy!

Zmieniony: poniedziałek, 07 września 2015 12:30
 

Zaproszenie na zebranie ws. realizacji funduszu sołeckiego

Email Drukuj PDF

Zebranie

Mieszkańców Sołectwa Kroczewo

II etap realizacji funduszu sołeckiego –

uchwalenie  wniosku do Wójta wraz z uzasadnieniem i wstępnym kosztorysem.


Zapraszamy dnia 5 września 2015r.

w sobotę o godz. 17:00

w strażnicy OSP w Kroczewie.


Sołtys Sołectwa Kroczewo

Halina Choła


Współorganizatorami spotkania są radni:

Małgorzata Oszczyk

Roman Grzegorz Słupecki


 

Kroczewo dnia 25.08.2015r.

Zmieniony: środa, 26 sierpnia 2015 22:29
 


JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL