Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Kroczewa i Okolic

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
Start Aktualności

"Życie jest miłością"- koncert Krystyny Sulżyckiej i... tulipany z okazji Dnia Kobiet

Email Drukuj PDF

„Życie jest miłością” to tytuł koncertu Krystyny Sulżyckiej, która opowiedziała nam swym perlistym, cudownym głosem, kilka miłosnych historii… Były piosenki znane z list przebojów i absolutnie niepowtarzalne ludowe arcydzieła. Akompaniował Pan Marcin Mazurek, pianista prowadzący także ożywioną muzyczną działalność.

Przepiękny koncert nagrodzony został owacjami na stojąco i obietnicą kolejnych muzycznych spotkań. Miły nastrój przypieczętowały tulipany dla wszystkich kobiet z okazji zbliżającego się święta oraz miłe upominki od dzieci z kroczewskiej szkoły,  które przekazały własnoręcznie wykonane zakładki do książek, z życzeniami i zachętą do czytania i wzięcia udziału w Narodowym Czytaniu jesienią br.

Jednym słowem, uczta nie tylko muzyczna w kolejnej edycji „Kroczewskich Spotkań”.

 

Kilka słów o Artystach:

Krystyna Sulżycka jest absolwentką Akademii Muzycznej w Wilnie. W Polsce mieszka i pracuje od przeszło 20 lat. Koncertuje również za granicą. Występowala przed Polonią wiedeńską i londyńską śpiewając piesni Bułata Okudżawy, Anny German, rosyjskie romanse i poezję Mariny Cwietajewej. Bierze udział w licznych festiwalach i konkursach zdobywając nagrody i wyróżnienia. Aż w ośmiu Ogólnopolskich Festiwalach Pieśni w Białymstoku zdobywała pierwsze miejsca lub Grand Prix z nagrodą Marszałka RP.

Jako ciekawostkę, opowiedziała podczas pierwszej wizyty w Kroczewie, historię swoich rodziców, którzy przed wojną zdawali maturę w Nowym Dworze Mazowieckim a w czasie zawieruchy wojennej znaleźli sie po drugiej stronie granicy...

Marcin Mazurek studiował na Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie. Jest pianistą Polskiego Baletu Narodowego. Prowadzi ożywiona działalnośc koncertową w kraju i za granicą zarówno jako solista jak i kameralista. Jest twórcą i wykonawcą oprawy muzycznej do niemych filmów, wykonuje także recitale muzyki filmowej.

opracowanie Małgorzata Oszczyk

Więcej…
 

Premier RP Beata Szydło w Kroczewie...

Email Drukuj PDF

Do rodzinnej Firmy Państwa Piekarczyk przybyli z wizytą wyjątkowi goście... To wielkie wyróżnienie zarówno dla Gospodarzy jak i po prostu dla Kroczewa i całej Gminy Załuski. Zapraszamy do obejrzenia naszych zdjęć, które mają swoją historię sentymentalną... Autorką fotorelacji jest Pani Danuta Kowalik, która po otrzymaniu telefonicznej informacji z drugiego końca Polski, że Premier Szydło jest w Kroczewie i właśnie w telewizji jest relacja na żywo... po prostu ubrała się, zabrała aparat fotograficzny i pojechała sprawdzić... 7 rano to godzina raczej niezwykła, jak na wizytę szefa rząduJ Dość na tym, że zdążyła zrobić dla naszego Stowarzyszenia ładne zdjęcia, za co dziękujemy.

zdjęcia Danuta Kowalik, opracowanie M.O.

Więcej…
 

Zmartwychwstał Pan, Alleluja !

Email Drukuj PDF

„Weselcie się już,

Zastępy Aniołów, w niebie:

Weselcie się, słudzy Boga.

Niechaj zabrzmią dzwony

głoszące zbawienie,

gdy Król tak wielki

odnosi zwycięstwo!”

 

Radości ze zmartwychwstania Chrystusa Pana!!!

Niech wnosi w Wasze życie miłość

i szczęście, nadzieję i zawierzenie,

przebaczenie oraz życzliwość od innych.


Niechaj obdarza umiejętnością odkrywania

sensu wszystkiego co Was spotyka

 

- życzą, Zarząd i Członkowie

Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Kroczewa i Okolic

 

 

 

 

 

 

 

Koncert Krystyny Sulżyckiej - zaproszenie

Email Drukuj PDF

Z olbrzymią przyjemnością zapraszamy Państwa w niedzielę 6 marca

do Kryształowej Sali Bankietowej Domu Gościnnego Piekarczyk na koncert zatytułowany "Życie jest miłością".

O szczegółach tego "twierdzenia", opowiedzą nam Krystyna Sulżycka i Marcin Mazurek, których mieliśmy zaszczyt oklaskiwać w Kroczewie równo dwa lata temu na koncercie zatytułowanym "Muzyczne wspomnienie o Annie German".

Artystka jest absolwentką Akademii Muzycznej w Wilnie. w Polsce mieszka i pracuje od przeszło 20 lat. Występowała przed polonią wiedeńską i londyńską śpiewając między innymi pieśni Bułata Okudżawy, Anny German, rosyjsie romanse i poezję Mariny Cwietajewej. Bierze udział w licznych festiwalach i konkursach zdobywając nagrody i wyróżnienia. W siedmiu kolejnych Ogólnopolskich Festiwalach Pieśni w Białymstoku zdobywała pierwsze miejsca lub Grand Prix z nagrodą Marszałka Sejmu RP.

Cóż dodać jeszcze ponadto, że głos przepiękny, że dusza cudna, że sama prowadzi swoje koncerty opowiadając historię śpiewanych piosenek i nawiązując tę szczególną nić porozumienia z ukochaną Publicznością... Czasem żartuje, czasem zagadki przygotuje a czasem obdaruje ludową pieśnią białoruską a capella - aż dreszcz przechodzi!

A jakby tego było mało, proszę bardzo, drugi klejnot "Kroczewskich Spotkań", artysta Teatru Wielkiego - Marcin Mazurek - utalentowany pianista, aranżer i kompozytor.

Serdecznie Zapraszamy.

 

 

Prośba o przekazanie 1% na pomoc dla Kuby z Soból

Email Drukuj PDF

http://www.zaluski.pl/pl/prosba-o-pomoc-dla-malego-mieszkanca-gminy-zaluski

Zmieniony: niedziela, 28 lutego 2016 22:16
 


JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL