Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Kroczewa i Okolic

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki

Protest w sprawie rozbudowy drogi nr 62

Email Drukuj PDF

 

W styczniu 2009, mieszkańców naszej okolicy zaniepokoiła wiadomość, że jeden z wariantów rozbudowy drogi nr 62 przewiduje poprowadzenie jej przez teren naszej gminy.

Wszyscy rozumiemy potrzebę rozbudowy dróg, ale zdaniem większości mieszkańców Gminy Załuski ten wariant był dla nas wyjątkowo niekorzystny. Postanowiliśmy działać. Członkowie Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Kroczewa i Okolic licznie przybyli na zebranie z przedstawicielami inwestora oraz władz lokalnych i zabrali glos w dyskusji. Rzeczowo przedstawili racje mieszkańców przeciwnych lokalizacji trasy szybkiego ruchu na naszym terenie. Zebraliśmy też listy z podpisami osób sprzeciwiających się wariantowi IV. Udało się, obiecano nam, że droga nr 62 będzie, tak jak do tej pory, omijać naszą gminę!

Protest