Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Kroczewa i Okolic

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
Start Aktualności "Muzyczna Kawiarenka" czyli Anna Maria Adamiak z koncertem na Dzień Kobiet-zaproszenie

"Muzyczna Kawiarenka" czyli Anna Maria Adamiak z koncertem na Dzień Kobiet-zaproszenie

Email Drukuj PDF

 

Anna Maria Adamiak to jedna z najciekawszych wokalistek młodego pokolenia, dysponująca doskonałą techniką wokalną,

niesamowitą barwą głosu, porywającymi interpretacjami oraz ogromną kulturą sceniczną.

Na Facebooku, pod adresem OFC Anna Maria Adamiak znajduję takie oto zachwycające informacje:

"Śpiewaczka operowa, operetkowa i musicalowa, aktorka. Stale poszerzaj swój repertuar. Z łatwością porusza się w różnych stylach i gatunkach muzycznych. Jest laureatką i finalistką wielu konkursów wokalnych, interpretacyjnych. Współpracuje z orkiestrami, zespołami, instrumentalistami. Tak w kraju, jak i za granicą. W swoim repertuarze posiada utwory od baroku do współczesności.

 


W październiku 2013 roku, w Piwnicy pod Baranami, odbyła się premiera płyty z piosenkami napisanymi specjalnie dla niej przez Andrzeja Zaryckiego – kompozytora i kierownika muzycznego Ewy Demarczyk, od lat związanego z Piwnicą Pod Baranami.

Jej sylwetkę przedstawił Jacek Chodorowski w książkach „Polscy śpiewacy” i „Bel canto w Krakowie”. Przeczytać o niej można także w „Korzeniach i skrzydłach” Grzegorza Sajóra. 

W 2014 roku reprezentowała Polskę na Światowym Dniu Rycerza w Fornovo di Taro, we Włoszech, gdzie została zaproszona do prawykonania i nagrania Hymnu Światowego Dnia Rycerza. W roku 2016 została powtórnie zaproszona do reprezentowania Polski na World day of Knights w Grasse, we Francji. Jest ambasadorką Światowego Płomienia Przyjaźni .

Została wyróżniona Dyplomem „Przyjaciela Zaczarowanego Ptaszka” przyznawaną przez Fundację Anny Dymnej - „Mimo Wszystko”. 

Uhonorowana także została odznaką „Przyjaciel Dziecka” przyznawaną przez Towarzystwo Przyjaciół Dzieci w 2014 r. 

W marcu 2015 roku otrzymała Medal Zasług „Ordre Souverain des Chevaliers du Faucon Blanc” oraz nagrody Jupiter 2012 i 2014 przyznane za działalność artystyczną.

Jest odznaczona honorowym Złotym Liściem Retro za wykonawstwo i popularyzację muzyki dwudziestolecia międzywojennego w kraju i za granicą.

Jest czynnie koncertującą solistką. W ostatnich latach występowała na wielu koncertach w kraju. Za granicą śpiewała w Austrii, Niemczech, Hiszpanii, Norwegii, Irlandii, Ukrainie, Litwie, Węgrzech , Białorusi, Francji. 

Anna Maria Adamiak jest absolwentką Akademii Muzycznej w Łodzi. Ukończyła Wydział Wokalno–Aktorski, specjalność – śpiew solowy. Jest także absolwentką Akademii Świętokrzyskiej, gdzie uzyskała wykształcenie w zakresie wychowania muzycznego. Odbyła Podyplomowe Mistrzowskie Studia Wokalne oraz Międzywydziałowe Podyplomowe Studium Pieśni w Katedrze Kameralistyki na Uniwersytecie Muzycznym w Warszawie. Podyplomowe Studia Zarządzania Kulturą w Strukturach Unii Europejskiej w Polskiej Akademii Nauk.

Zajmuje się pedagogiką wokalną. Od 10 lat prowadzi, według autorskiego programu, studio wokalne. Prowadzi liczne kursy wokalne, Młodzież studiującą w Wyższej Szkole Menadżerskiej w Warszawie uczy kultury słowa – emisji głosu. Jest asystentką Grażyny Barszczewskiej.

M.O.