Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Kroczewa i Okolic

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
Start Aktualności "Życie jest miłością"- koncert Krystyny Sulżyckiej i... tulipany z okazji Dnia Kobiet

"Życie jest miłością"- koncert Krystyny Sulżyckiej i... tulipany z okazji Dnia Kobiet

Email Drukuj PDF

„Życie jest miłością” to tytuł koncertu Krystyny Sulżyckiej, która opowiedziała nam swym perlistym, cudownym głosem, kilka miłosnych historii… Były piosenki znane z list przebojów i absolutnie niepowtarzalne ludowe arcydzieła. Akompaniował Pan Marcin Mazurek, pianista prowadzący także ożywioną muzyczną działalność.

Przepiękny koncert nagrodzony został owacjami na stojąco i obietnicą kolejnych muzycznych spotkań. Miły nastrój przypieczętowały tulipany dla wszystkich kobiet z okazji zbliżającego się święta oraz miłe upominki od dzieci z kroczewskiej szkoły,  które przekazały własnoręcznie wykonane zakładki do książek, z życzeniami i zachętą do czytania i wzięcia udziału w Narodowym Czytaniu jesienią br.

Jednym słowem, uczta nie tylko muzyczna w kolejnej edycji „Kroczewskich Spotkań”.

 

Kilka słów o Artystach:

Krystyna Sulżycka jest absolwentką Akademii Muzycznej w Wilnie. W Polsce mieszka i pracuje od przeszło 20 lat. Koncertuje również za granicą. Występowala przed Polonią wiedeńską i londyńską śpiewając piesni Bułata Okudżawy, Anny German, rosyjskie romanse i poezję Mariny Cwietajewej. Bierze udział w licznych festiwalach i konkursach zdobywając nagrody i wyróżnienia. Aż w ośmiu Ogólnopolskich Festiwalach Pieśni w Białymstoku zdobywała pierwsze miejsca lub Grand Prix z nagrodą Marszałka RP.

Jako ciekawostkę, opowiedziała podczas pierwszej wizyty w Kroczewie, historię swoich rodziców, którzy przed wojną zdawali maturę w Nowym Dworze Mazowieckim a w czasie zawieruchy wojennej znaleźli sie po drugiej stronie granicy...

Marcin Mazurek studiował na Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie. Jest pianistą Polskiego Baletu Narodowego. Prowadzi ożywiona działalnośc koncertową w kraju i za granicą zarówno jako solista jak i kameralista. Jest twórcą i wykonawcą oprawy muzycznej do niemych filmów, wykonuje także recitale muzyki filmowej.

opracowanie Małgorzata Oszczyk