Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Kroczewa i Okolic

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
Start Aktualności "Spotkania Kroczewskie" - spektakl pt. "Noce i Dnie Polskości"

"Spotkania Kroczewskie" - spektakl pt. "Noce i Dnie Polskości"

Email Drukuj PDF

Z cyklu "Spotkania Kroczewskie", współorganizowane przez Dom Gościnny Piekarczyk i Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Kroczewa i Okolic - tym razem zapraszamy w niedzielne popołudnie, na wyjątkowe spotkanie z Panią Lilianną Lewandowską i pianistą Wojciechem Świętońskim.

Spektakl jest poświęcony głównie twórczosci Marii Dąbrowskiej, powieści "Noce i dnie" i oczywiscie filmowej adaptacji Jerzego Antczaka.

W programie także pieśni patriotyczne, między innymi przepiękna "Pieśń wieczorna" St. Moniuszki, niosąca otuchę w czasach zaborów... Wszystko zaprezentuje Pani Lilianna,  która jest również pomysłodawcą i współorganizatorem obchodów jubileuszu 40. lecia "Nocy i dni". Śpiewa stylem Jadwigi Barańskiej i jest zafascynowana tematem, jeśli tak można w skrócie powiedzieć.
Będą też fragmenty dzienników Marii Dabrowskiej i kilka ciekawostek zaczerpnietych z książki Jerzego Antczaka "Noce i dnie mojego życia"...

Adwentowy czas radosnego oczekiwania, spędzimy delektując się sztuką... Zatem, zapraszamy do  Do Sali Kryształowej Domu Gościnnego Piekarczyk.