Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Kroczewa i Okolic

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
Start Aktualności Muzyczne wspomnienie o Annie German

Muzyczne wspomnienie o Annie German

Email Drukuj PDF

Kolejna odsłona z cyklu "Kroczewskie Spotkania" - projekt realizowany w ramach współpracy z Firmą Piekarczyk.  Tym razem zaprosiliśmy na koncert Krystyny Sulżyckiej pt." Muzyczne wspomnienie o Annie German".

Krystyna Sulżycka urodziła się w miejscowości gdzie pochowana jest Maria Wereszczakówna, wielka miłość naszego narodowego wieszcza. Ukończyła Akademię Muzyczną w Wilnie, od wielu lat mieszka w Warszawie, koncertuje w Polsce i za granicą biorąc udział w licznych festiwalach i konkursach. W siedmiu kolejnych Ogólnopolskich Festiwalach Pieśni w Białymstoku zdobywała pierwsze miejsca lub Grand Prix z nagrodą Marszałka Sejmu RP. Występowała przed polonią wiedeńską i londyńską śpiewając pieśni Bułata Okudżawy i Anny German, rosyjskie romanse i poezję Mariny Cwietajewej. W 2013r. kolejny raz zdobyła pierwsze miejsce na Ogólnopolskim Festiwalu Pieśni w Białymstoku.

Do Kroczewa przyjechała w towarzystwie artysty Teatru Wielkiego, Pana Marcina Mazurka, który jest pianistą, aranżerem i kompozytorem.

I... sala wypełniona była po brzegi. Przez okna zaglądało wiosenne, radosne słońce a głos artystki z niepowtarzalnym, uroczym akcentem oczarował publiczność. Oklaskom nie było końca:) Fenomenalny, niezapomniany występ nagrodzony owacjami na stojąco! A pełne ciepła opowiadania Pani Krystyny, zapadły z sentymentem w nasze serca i kto wie, czy kiedyś nie zaprosimy jeszcze raz do Kroczewa, na takie niezwykłe niedzielne popołudnie... kto wie... wszak biletów zabrakło na tydzień przed koncertem:)

zdjęcia Ewa Urbańska, opracowanie M.O.