Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Kroczewa i Okolic

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
Start

Wieczór Pieśni Patriotycznej-Zaproszenie

Email Drukuj PDF
W  Zespole Szkół nr.1 w Kroczewie o godz. 15.00 odbędzie się Walne Zebranie Członków

Będzie nam miło powitać nowych członków.
Zapraszamy


 

 

Płomień rozgryzie malowane dzieje.

Skarby mieczowi spustoszą złodzieje,

Pieśń ujdzie cało...”

/A. Mickiewicz, Konrad Wallenrod/


Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Kroczewa i Okolic

Dyrekcja Zespołu Szkół Nr 1 w Kroczewie

oraz Rada Rodziców przy Zespole Szkół Nr 1 w Kroczewie

 

serdecznie zapraszają

na Wieczór Patriotyczny w 95 Rocznicę Odzyskania Niepodległości

 

W niedzielę 10 listopada 2013r. o godz. 18.00 w gościnnych progach naszej szkoły wspólnie zaśpiewamy polskie pieśni patriotyczne. Pragniemy przypomnieć bardzo żywą niegdyś tradycję śpiewania... by odrodziła się w XXI wieku, w Kroczewie.


Spotkanie rozpocznie okolicznościowy program artystyczny przygotowany przez uczniów kroczewskiej szkoły, według scenariusza Pana Józefa Jatkowskiego.

Wieczór uświetni występ Chóru Gregorianie z Zakroczymia, który przyjedzie z piękną polską pieśnią i będziemy mieli niecodzienną okazję, by wysłuchać i zobaczyć na żywo specjalistów rzadkiego dziś śpiewu gregoriańskiego.

Pieśń towarzyszy naszemu narodowi zawsze, przechowywana w pamięci i sercu, nie poddaje się łatwo zniszczeniu. Naród może stracić ziemię, wolność, dobra materialne, ale jeśli zachowa tradycję, nie utraci swej kultury – przetrwa i odrodzi się. Polacy nie raz udowodnili tę prawdę swoją postawą. Ufamy, że ta forma edukacji i wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych i żołnierskich piosenek, może skutecznie wspierać przekaz historyczny i wychowanie patriotyczne, rozwijać talenty artystyczne i zainteresowanie przeszłością.