Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Kroczewa i Okolic

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
Start ZWYCZAJNI-NIEZWYCZAJNI Ostatnie Pożegnanie śp. M. Żabowskiego

Ostatnie Pożegnanie śp.Maksymiliana Żabowskiego

Email Drukuj PDF

{jcomments on}

 

Ostatnie pożegnanie

 

 

Z żalem informujemy, że w dniu 02.10.2013 roku odszedł z naszej społeczności lokalnej Pan Maksymilian Żabowski z Wojen. Wspaniały Ojciec, Dziadek. Działacz społeczny.

Wielki Polak Patriota.

W okresie międzywojennym, po 1920r. Członek lokalnego POW (Polska Organizacja Wojskowa Józefa Piłsudskiego) Był Członkiem i Sekretarzem Katolickiego Towarzyszenia Młodzieży Męskiej działającej przy Kościele i parafii kroczewskiej. Działał w lokalnych strukturach Kół Polskiej Macierzy Szkolnej w Kroczewie i Wojnach. Uczestniczył w pracach przy budowie budynku Szkoły Powszechnej w Kroczewie. Po II Wojnie Światowej inwigilowany przez służby UB za pomoc w działalności lokalnych struktur AK i Żołnierzy Podziemia - Wyklętych.

Wielki społecznik na rzecz Wojen, Kroczewa i Okolicy. W latach ok. 1970 odznaczany, a następnie degradowany i wykluczany przez Gminne i Powiatowe władze komunistyczne za działalność na rzecz poprawy warunków życia mieszkańców Wojen, Kroczewa i Okolicy.


Odszedł od nas Człowiek o wielkiej wiedzy i sercu dla naszej lokalnej tradycji i kultury, dzięki któremu ostatnie fragmenty nie zostały zapomniane, a przywrócone do kart historii.

Cześć Jego Pamięci


Msza żałobna i wyprowadzenie na cmentarz parafialny w dniu 05.10.2013r (sobota) o godz. 11:00.

Kościół pw. Matki Bożej Bolesnej w Kroczewie.


Zarząd i Członkowie
Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Kroczewa i Okolic