Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Kroczewa i Okolic

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
Start Z dziejów Kroczewa i Okolic Pamięci ks.dr.Franciszka B.Zaleskiego

Pamieci ks.Franciszka Bronisława Zaleskiego

Email Drukuj PDF

{jcomments on}

Pamięci ks. dr Franciszka Bronisława Zaleskiego.


W dniu 29 czerwca 2013 r. w Bielsku Podlaskim  odbył się X Zjazd Wychowawców i Absolwentów Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki, którego założycielem był ks. Franciszek Bronisław Zaleski. Podczas uroczystej akademii władze Miasta Bielsk Podlaski  nadały ks. dr Franciszkowi  Bronisławowi Zaleskiemu  godność Honorowego Obywatela Bielska Podlaskiego. Na stronie internetowej http://www.poranny.pl znajduje się artykuł „Urządzili wielki bal w liceum”  oraz  zdjęcia.

W dniu 3o czerwca 2013r. w Bazylice Mniejszej Narodzenia NMP i św. Mikołaja w Bielsku Podlaskim w 67 rocznicę śmierci ks. dr. Franciszka Bronisława Zaleskiego, poświęcona została przez Jego Ekscelencję Biskupa ks. dr. Antoniego Pacyfika Dydycza tablica upamiętniająca ks. dr. Franciszka Bronisława Zaleskiego.

W uroczystościach uczestniczył Sekretarz Stanu w Kancelarii Prezydenta RP – Olgierd Dziekoński, który odsłonił tablicę wspólnie z Panem Januszem Bonifacym Zaleskim.

Na stronie internetowej Prezydenta RP jest informacja z poświęcenia tablicy http://www.prezydent.pl/kancelaria/aktywnosc-ministrow

Załączone zdjęcia z uroczystości wykonane przez p. Tadeusza Szereszewskiego.


opracował: Donat Suchenek