Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Kroczewa i Okolic

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
Start HISTORIA działań Stowarzyszenia 2011 Magiczna Noc Świętojańska

Magiczna Noc Świętojańska 2011

Email Drukuj PDF

 

Wianki 2011:) to będzie milowy krok do integracji !

Spontaniczne spotkanie wszystkich pokoleń nad stawem w Kroczewie!

W wigilię Św. Jana - 23.06.2011 ok.godz 19.00

 

spotykamy się na trójkątnym skrawku zieleni, obok remizy strażackiej. Polska tradycja mówi o wiankach puszczanych na wodę przez panny, o młodzieńcach skaczących nad ogniskami... a współczesny człowiek posród tych wszystkich cudów techniki, internetu i wielkiego świata, tęskni za poszukiwaniem "zaczarowanego kwiatu paproci"...  i za starymi piosenkami, które nuciły matki, babcie i śpiewało się na weselach... Więc zróbmy, co można w tym temacie:)

 

Zapraszamy Maluchów, Młodzież, Średniaków i Starszaków. Każdy przynosi ze sobą prowiant na ognisko dla siebie... Może znajdzie się jakaś łódka, do przewiezienia na środek stawu, przyniesionych wianków z kwiecia... Dobrze będzie zabrać ze sobą np. koc do siedzenia na trawie, czy bambusowe pochodnie ogrodowe (przydadzą się jako oświetlenie). Fajnie jeśli przyniesiecie Państwo "śpiewniki" z tekstami takich szlagierów jak: Głęboka studzienka, Oczy czarne, Serce w plecaku, Deszcze niespokojne i inne takie:))

Przypominam Panu Pawłowi Z. o danej mi obietnicy przewiezienia drewna na ognisko, z pięknej niegdyś śliwki czerwonolistnej:)  i uczestnikom wczorajszego puszczania chińskich lampionów o obietnicy udziału w zabawie:)

A może ktoś z Państwa przyjdzie z gitarą... a wiecie jak cudnie się tańczy przy akordeonie?

No, niech się dzieje... pora by Nasza Mała Ojczyzna była piękna, wesoła i tętniąca życiem. Może to będzie początek cyklicznej imprezy? Albo początek drogi, do własnego Domu Kultury? Zobaczymy co Nam się uda!

Czekamy na Was.

 

PS

do poczytania o magicznej nocy świetojańskiej

http://www.youtube.com/watch?v=focugTCELig

http://www.youtube.com/watch?v=pKDajpXSLtA

tekst i zdjęcia Małgorzata Oszczyk