Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Kroczewa i Okolic

 • Zwiększ rozmiar czcionki
 • Domyślny rozmiar czcionki
 • Zmniejsz rozmiar czcionki
Start Archiwum Kroczewo Open 2011

Kroczewo Open

Email Drukuj PDF

Kroczewo Open 2011 - dla propagowania latania PPG


Już za tydzień 19 marca 2011 roku odbędzie się Kroczewo Open 2011. Organizatorami imprezy jest grupa pasjonatów Elementeam.

To ludzie, których misją jest poprawa bezpieczeństwa i zwiększanie umiejętności latania PPG. Mają na celu propagowanie sportowego i wyczynowego latania, ale też zachęcanie do bardziej świadomego unoszenia się w powietrzu. Chcą przekonać paralotniarzy, że latanie w zawodach nie wiąże się z ryzykiem, ale że dzięki udziałowi w imprezach sportowych zdobywa się wiedzę i doświadczenie.

Impreza w Kroczewie zaplanowana jest na sobotę (19.03.2011); dniem rezerwowym jest następny – czyli niedziela. W razie nieodpowiedniej pogody, Organizatorzy informują, że impreza przeniesiona zostanie prawdopodobnie na kwiecień.

 •  

  W zawodach zaplanowano rozegranie 3 konkurencji:

  • czysty start

  • precyzyjne lądowanie

  • slalom - koniczynka lub ósemka

  Dokładny opis konkurencji oraz sposób punktacji znajdują się na stronie Elementeam.

  Jeśli chcesz wziąć udział w tych zawodach to powinieneś wysłać zgłoszenie na adres:  Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. . Osoby zarejestrowane zostaną poinformowane w przypadku przełożenia imprezy ze względu na pogodę.

  Zespół Elementeam zapewnia, że jeśli nigdy nie startowało się w podobnych zawodach, to nie stanowi to przeszkody dla startu w Kroczewie. Potrzebne są jedynie uprawnienia do wykonywania lotów na paralotni z napędem (PPG) i motoparalotni (PPGG - start z kółek).

  Piloci podzieleni są na dwie kategorie:

  • PF1 - startujący z nóg

  • PL1 - startujący z kółek, czyli popularne trajki

  PROGRAM IMPREZY
  9.00 zgłaszanie zawodników
  10.00 odprawa, omówienie konkurencji
  ok. 11 start pierwszego zawodnika
  ok 12.30 zakończenie pierwszej konkurencji
  13.00 odprawa do drugiej konkurencji
  13.30 start pierwszego zawodnika
  15.00 zakończenie lotów
  15.30-16.00 omówienie lotów, ogłoszenie wyników

  Udział w zawodach jest bezpłatny, wystarczy poosiadanie uprawnień do lotów oraz ubezpieczenie. Organizatorzy oczekują od uczestników odpowiedzialności za własne czyny, bo nie będą weryfikować autentyczności wymaganych dokumentów. Zaznaczają, że tylko startujący odpowiada za to, żeby jego lot był legalny!

  Za zajęcie I, II i III miejsca w obydwu kategoriach piloci otrzymają puchary. Nie ma żadnych nagród finansowych ani rzeczowych za zajęcie punktowanych miejsc.

  Organizatorzy zastrzegają: „Pamiętaj, że imprezę organizujemy dla propagowania tego sportu. Z jej organizacji nie czerpiemy zysków, a jedynie poświęcamy swój wolny czas, aby promować aktywne i bezpieczne latanie. Staramy się przekazać Ci wiedzę na temat latania, jednak pamiętaj, że to Ty na własną odpowiedzialność podejmujesz decyzję o locie.”

  Więcej informacji na stronie Elementeam.